Value Added identification number: NO819464332
Legally represented by the Vice Director Lukasz Jakubow Kedzierski
This legal notice extends to the social media profiles of NPORTAL.no

01 tt line oferty specjalne lato rts1 slider 1200x400px cta

Tagi: Norwegia , Justyna Kowalczyk , biegi narciarskie , Therese Johaug , Marit Bjørgen , FIS , Astrid Uhrenholdt Jacobsen , Falun , Kryształowa Kula

Therese Johaug z Kryształową Kulą! Wygrała Klasyfikację Generalną Pucharu Świata
Mister icon

REDAKCJA NPORTAL.no - Oslo | Norwegia

Opublikowano: 2014-03-16 21:09:40 +0100

Zdobywając 1545 puntktów, po raz pierwszy w swojej karierze Norweżka Therese Johaug zdobyła Kryształową Kulę w biegach narciarskich. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Marit Bjørgen, a trzecie kolejna Norweżka - Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Norweżka Therese Johaug wygrała w Falun kończący sezon narciarskiego Pucharu Świata bieg na dochodzenie na 10 km tech. dowolną i sięgnęła po Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej.

Drugą, rodaczkę Marit Bjørgen wyprzedziła w niedzielę o 29,2 s. Trzecia linię mety minęła kolejna Norweżka Heidi Weng - 1.52,4 s straty. Jedyna Polka w stawce Sylwia Jaśkowiec zajęła 27. miejsce - 5.06,6.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rękawice Zimowe Theresy Johaug Będą Robione w... Polsce

Justyna Kowalczyk po igrzyskach w Soczi zdecydowała, że w tym sezonie PŚ już nie wystartuje. I wciąż leczy kontuzję. Jeszcze w styczniu złamała piątą kość śródstopia.

Jest to uczucie, o którym nigdy nie myślałam, że je przeżyję. Wygrywając Puchar Świata spełniło się moje marzenie odkąd byłam małą dziewczynką. Ale tak naprawdę nie myślałam, że się uda bo byłam zbyt sałba w biegach krótkich, powiedziała Johaug NRK tuż po wygranej.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Therese Johaug Laureatką Dialektprisen 2011

Johaug Kryształową Kulę zdobyła po raz pierwszy w karierze. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła
Bjørgen, a trzecie kolejna Norweżka - Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

W klasyfikacji generalnej PŚ Justyna Kowalczyk zajęła miejsce 12.